• vytápění v AK, Branišovská

  20 bře 20:32

  Strávila jsem v chladném listopadovém dni necelých 5 hodin v krásném prostředí AK, bohužel bylo tam velmi chladno, proto jsem si nemohla ani odložit kabát a práce s knihami nebyla příjemná. Nebyla jsem sama, kdo se k situaci na místě vyjadřoval. Celý den bych tam rozhodně studovat nemohla. Zároveň bych ráda upozornila na mladé dámy knihovnice, které se mnou, jako s novou návštěvnicí knihovny, odmítaly komunikovat s fascinující informací, cituji: "zde se informace nepodávají". Naštěstí mi dobře a ochotně poradily starší dámy, které přišly na odpolední směnu. Ty jsou na svém místě.
 • Knihovna na Pedagogické fakultě

  11 úno 23:17

  Ocenila bych, kdyby v knihovně na Pedagogické fakultě se střídaly občas i další knihovnice (hlavně v době, kdy jediná z nich chybí a musí být tedy zavřeno).
  Jinak jsem knihovnu moc vděčná a určitě by se neměla zavírat.
 • Otevírací doba AK

  11 úno 21:06

  Zkrácení otevírací doby v pátek a zavření o víkendech během zkouškového je výsměch studentům kombinovaného a dálkového studia. Jak správně poukazuje komentář níže - vedení by se mělo zamyslet, jestli je AK primárně služba studentům. Ve školství se pohybují takové cifry, že mít otevřeno aspoň v sobotu o zkouškovém už nemůže být takový problém.
 • Poděkování

  11 úno 18:44

  Chci tímto poděkovat paní knihovnici Mgr. Ivaně Čedíkové na Dukelské za její vstřícnost,ochotu a pomoc při výběru odborných publikací.
 • Osobnost vedoucí knihovny

  9 úno 19:00

  Většina předmětů na Teologické fakultě vede člověka k tomu, jak správně eticky jednat a s respektem přistupovat k druhým lidem. Každý máme nárok na "špatný den", ale vedoucí knihovny jich má v roce, tak nějak více. Některá setkání s ní bývají dosti nepříjemná. Má zvláštní způsob, jak projevit empatii. Student, prostě občas potřebuje, i přes veškerou knihovnickou osvětu, prostě jen radit.
 • knihovna otevírací doba

  6 úno 20:20

  Uvítala bych otevírací dobu knihovny od 7:00 :)
 • Otevírací doba knihovny během zkouškového

  6 úno 10:20

  Logika otevírací doby knihovny je nesmyslná. Zkrácená otevírací doba během zkouškového období je špatné rozhodnutí.
  Na západních univerzitách knihovna funguje jako místo, kde student tráví čas mezi výukou a dobou spánku, neboť trávit celé zkouškové na kolejním pokoji je neproduktivní, student se nic nenaučí a akorát dostane depresi.

  Tento problém ještě více pociťují zahraniční studenti, kteří nemají možnost odjet na víkend domů.

  Knihovna by tu měla být pro studenty minimálně od 7:30 do 20:00 a to každý den v týdnu a i během zkouškového.

  Je však na zvážení vedení, zda tu řešíme službu studentům a úroveň kampusu, nebo náklady na provoz knihovny.
 • Maminky, děti a knihovnice

  5 úno 18:40

  Jsem studentkou kombinovaného studia a mám malé dítě, někdy musím do knihovny i s ním. Bohužel to někdy jinak nejde. Ale rozhodně nenechávám své dítě nikde pobíhat a křičet. Matky a děti mi nevadí tolik, jako hlasitě si povídající hloučky knihovnic u pultů. Když už chodí a vyžadují klid, měly by jít příkladem. Jinak jsem moc ráda, že mohu tuto krásnou knihovnu navštěvovat. A kromě toho vím, že knihovna je veřejná a může tam kdokoliv, tedy i děti.
 • Dětský koutek v knihovně

  28 led 22:55

  Opravdu nechápu kdo tohle mohl vymyslet. Knihovna je určena pro vysokoškoláky, kteří zde studují a učí se. Všude jsou cedule tiše, myslíte si, že toto bude nějaké dítě respektovat?
  Z tohoto jsem opravdu naštvaná.
 • Maminky a děti

  15 led 11:48

  Nenechávala bych přístup do kavárny maminkám a dětem, toto je vysokoškolské prostředí pro učení, odpočinek a ne pro řvoucí děti.
 • Oteviraci doba + uceni se

  4 led 21:07

  Urcite by se mela kavarna zamyslet nad oteviraci dobou. Nechapu,proc napr. v zimnich mesicich je normalni,ze venku mrzne a desitky lidi stoji jako pitomci pred knihovnou a cekaji,az padne osma hodina. Melo by se otevirat uz driv. A to i v letnich mesicich,hlavne pro dojizdejici,ale i pro ty,kteri si chteji rano neco pred vyukou koupit. Take by se mela knihovna zamyslet nad lidmi,kteri si v knihovne nic nekupuji a pouze si sem prijdou sednout a ucit se a blokuji mista lidem,kteri by si radi vychutnali kavu u stolu a nemuseli by si ji brat s sebou diky temto lidem.
 • Otevírací doba kavárny v AK

  30 pro 14:05

  Myslím si, že by kavárna v akademické knihovně měla pozměnit otevírací dobu, a to alespoň od 7:30 a né až od 8:00. Velké množství studentů dojíždí a dostává se do školy již brzy před 8 hodinou, v zimních měsících není možnost počkat v AK do začátku výuky. Osobně bych si rád dal ráno před první přednáškou/cvičením snídani, kávu, avšak otevírací doba od 8:00 mi to neumožňuje.